Šport Festival Slovakia 2017

novinka sportfestival2017

ŠPORTFESTIVAL v Trenčíne – sviatok pre neolympijské športy

Slovenská asociácia silných mužov spolu so Slovenskou asociáciou fitness, kulturistiky a silového trojboja a v spolupráci s Konfederáciou športových zväzov SR i v tomto roku pripravujú jediné športové podujatie svojho druhu na Slovensku. Známy sviatok neolympijských športov – Športfestival  bude opäť v Trenčíne, na výstavisku Expo center (od desiatej hodiny ráno). Pripravili ho osvedčení organizátori na čele s trojicou: Michal Čapla, Milan Gabrhel a Pavol Guga.

Hlavný program súťaží tvorí Vianočná cena v silovom trojboji, tlaku na lavici a v tlaku na lavici telesne postihnutých športovcov, fitness detí a strongman. Najsilnejšie ženy strednej Európy sa predstavia vo finále Euroligy silných žien, silní muži do 90 a do 105 kilogramov si zmerajú sily spoločne so zahraničnými silákmi. Už tretí rok budú súčasťou festivalu i  preteky v taekwonde, nebude chýbať ani kontaktný šport muay thai. Prevažne mužské publikum sa určite poteší z pripravovanej bikiny show.

Formou ukážok, do ktorých sa môže zapojiť aj divácka verejnosť, pripravujú svoje prezentačné stánky lukostrelci, horolezci, jumping, boccia, šípky, historická streľba, motocyklová federácia, biliard, kartová hra bridž alebo rope skipping, čo je šport v skákaní na švihadle. Okrem športových ukážok bude prevažne v pavilóne č. 6 množstvo stánkov s doplnkami výživy, športovým oblečením a samozrejmosťou sú i ochutnávky spojené s prezentáciou produktov. Pripravený bude v pavilóne č. 1 na poschodí aj stánok firmy Mary Kay, kde sa okrem súťažiacich môžu nechať nalíčiť  od profesionálok aj návštevníčky festivalu.

Atmosféru športového dňa umocní množstvo známych hostí zo športovej sféry, predovšetkým kulturisti, fitnessky či bikiny fitnessky a samozrejme, desiatka najúspešnejších športovcov roku 2017 z neolympijských športov. Zaujímavé budú aj divácke súťaže, či rôzne iné aktivity pre návštevníkov. Okrem súťaží a športových ukážok sa môžu návštevníci tešiť na bohatú výstavu produktov pre športovcov.

Celé podujatie už tradične začne Vianočná cena v silovom trojboji. Jej 28. ročník bude prehliadkou najsilnejších powerliftérov nielen zo Slovenska. Prítomný bude i vicemajster sveta v mŕtvom ťahu Róbert Valach, ktorý bude svojimi výkonmi pútať pozornosť.  Príde i rekordér v tlaku na lavici Fridrich Matejík, ktorý dokáže v tejto disciplíne zdvihnúť viac ako 300 kíl! Po slávnostnom otvorení VII. ročníka ŠPORTFESTIVALU bude program pokračovať pohárovou súťažou vo fitness detí. I tam sa predstavia medailisti v detskom fitness z vrcholových podujatí. V ďalšom pavilóne zhliadneme finále Euroligy silných žien, kde nastúpi napríklad aj najsilnejšia Slovenka Jana Vašková. Siláci zabojujú o víťazstvá v kategóriách do 90 a do 105 kg  v medzinárodne obsadených pretekoch. Tešiť sa môžeme aj na 2. kolo Slovenskej muay thai ligy, ako aj na majstrovstvá Slovenska v taekwonde-do ITF!
Večer po Športfestivale bude nasledovať podujatie Večer hviezd, kde  spoznáme desiatku najúspešnejších športovcov v neolympijských športoch  za rok 2017, ako aj trojicu najúspešnejších juniorov!  Moderátorom podujatia bude Slavo Jurko, speváckym hosťom KRISTÍNA. Večer hviezd začína o 19.00 rovnako na výstavisku Expo center – pavilón 1 na poschodí!

Príďte i Vy v sobotu 18.11. do Trenčína na výstavisko Expo center. Zažijete skvelý športový zážitok, pripravených je množstvo súťaží pre návštevníkov o pekné ceny, ochutnávky produktov športovej výživy a stretnutia s  osobnosťami slovenského športu.

Toto a ešte oveľa viac už v sobotu, 18. novembra v Trenčíne na výstavisku Expo center Trenčín!

 Pavol Guga

sport festival2017